بلاگ

اگر بخواهیم درباره ویژگی چای مرغوب بگوییم باید در ابتدا به سراغ تعریف چای برویم. چای یکی از نوشیدنی های فوق‌العاده پر مصرف خصوصاً در ایران است که به خاطر اهمیت بالای مصرف آن، اکثر خریداران به کیفیت بیشتر از قیمت توجه می‌کنند. اصولاً عطر و رنگ چای جزء موارد کلیدی به حساب می‌آید که باید آن را با توجه به ویژگی های چای مرغوب شناسایی کرد. انواع مختلف چای هر کدام فاکتور خاصی را برای خرید و استفاده در بر می‌گیرد که مشتری بتواند بدون سردرگمی انتخابی معقولانه و البته مقرون به صرفه را تجربه کند.

چای مرغوب چیست

چای مرغوب بدون شک عمر مفید و البته شرایط خوبی را برای رشد خود سپری می‌کند؛ چرا که بدون اغراق کیفیت اصلی چای به شرایط رشد و دمای آن بستگی دارد. متأسفانه برای تولید برخی از انواع چای شرایط آن چنان استانداردی را در نظر نمی‌گیرند و به همین دلیل است که شما باید از مراکز معتبر برای خرید چای مرغوب استفاده کنید.

شرایط رشد چای در محلی بدون آلودگی صددرصد می‌تواند به کیفیت بالا و هم چنین جلوگیری از انواع بیماری و مسمومیت مصرف کنندگان اشاره واضحی داشته باشد. چنان چه شما به کیفیت بیشتر از قیمت توجه کنید، طبیعی است که نمی‌توانید، یک چای خوش رنگ و خوش طعم را در مدت زمان طولانی برای استفاده خود در نظر بگیرید. کیفیت هر محصولی به ضمانت استفاده دراز مدت آن اشاره می‌کند.

مشخصات چای مرغوب

چای مرغوب همان گونه که گفته شد باید در شرایط مناسبی رشد کرده باشد. برخی تنها به قیمت در زمان خرید چای توجه می‌کنند و این چنین است که از انتخاب خود پشیمان می‌شوند و صددرصد به جز قیمت خریدار باید به ضخامت برگ چای، طعم، عطر و حتی رنگ آن توجه بسیار کلیدی نشان دهد. چنان چه طبق موارد گفته شده چای انتخاب نشود نمی‌توان در مورد مرغوبیت چای سخن گفت. ما در ادامه شما را با مشخصات چای مرغوب آشنا می‌کنیم.

 

چای مرغوب

چای مرغوب

 

روش های شناخت چای مرغوب

برای شناخت ویژگی های چای مرغوب شما باید فاکتورهای خاصی را در نظر بگیرید. مشخصاتی که در ادامه به صورت اجمالی به آن اشاره می‌کنیم هرکدام یکی از شاخصه های مهمی است که صددرصد نبود هر کدام در بین یک چای مرغوب باعث می‌شود که آن چنان که باید و شاید از انتخاب خود راضی نباشید. روش های شناخت چای مرغوب شامل:

شکل ظاهری چای

یکی از ویژگی های چای مرغوب بدون شک، شکل ظاهری چای است که معمولاً چای کهنه به راحتی از روی ظاهر آن مشخص می‌شود و شما با برگ هایی کاملاً شکسته رو به رو می‌شوید اما اگر لبه برگ ها تنها کمی حالت دندانه دار داشته باشند، چای مورد نظر می‌تواند مرغوبیت و کیفیت قابل قبولی را به نمایش بگذارد.

ضخامت برگ نیز به این موضوع اشاره واضحی دارد که چای در یک حد کاملاً استاندارد خشک شده باشد و با لمس انگشت دست پودر نشود و هم چنین تنها شما با یک رنگ سیاه معمولی باید مواجه شوید و این گونه فکر نکنید که چای باید رنگی کاملاً تیره داشته باشد که این چنین مرغوبیت و کیفیت چای مورد نظر زیر سؤال می رود و اگر به زبان ساده تر بخواهیم صحبت کنیم رنگ برگ رنگ روشنی است که طبیعتاً از نظر ظاهری کیفیت بالاتری را به خود اختصاص می‌دهد.

عطر چای

بی انصافی است اگر عطر چای را جزء ویژگی های چای مرغوب در نظر نگیریم؛ چرا که بسیاری از مصرف کنندگان شاید نسبت به رنگ چای چندان توجهی نشان ندهند، اما عطر و رایحه برای آن ها یک ملاک اساسی به حساب می‌آید و به همین دلیل، هر چقدر شما عطر ماندگار تر و البته تازه‌تری را استشمام کنید، صددرصد کیفیت چای برای شما آشکار تر می‌شود.

رنگ چای

اما نوبتی هم که باشد نوبت رنگ ‌چای است که در میان ویژگی های چای مرغوب نیز حرفی برای گفتن دارد. رنگ روشن از جمله رنگ های پرطرفدار چای به حساب می‌آید که شما تازگی آن را به راحتی می‌توانید تشخیص دهید.

البته با توجه به نوع درخت، مکانی که چای رشد کرده است و هم چنین فاکتورهای مختلف برای پرورش چای شما نمی‌توانید یک رنگ خاص را برای تشخیص چای مرغوب در نظر بگیرید. معمولاً روشن بودن رنگ و دور از هرگونه کدری خود جزء فاکتورهای اصلی به شمار می‌آید.

طعم چای

طعم های مختلفی برای انواع چای وجود دارد که در این بین، هر برندی با توجه به پرورش خود طعم متفاوتی را مشخص می‌کنند.

اگر انتخاب شما چای سبز باشد قطعاً طعم آن یک طعم کاملاً ملایم است اما تلخی این چای را نیز نباید به پای عدم مرغوبیت معرفی کرد. طعم چای سیاه که اکثراً طرفدار آن هستند، طعم شیرین و تازه‌ای است که می‌تواند به مرغوبیت چای اشاره کند.

به هیچ عنوان به سراغ چای با مواد طعم دهنده نروید، این دسته از چای ها آن چنان کیفیت مطلوبی را به ساختار خود اختصاص نمی دهند.

 

چای مرغوب

 

نکات مهم در خرید چای مرغوب

یکی از سؤالات بسیار متداول کاربران این است که در زمان خرید چای باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

قاعدتاً درشت و ضخیم بودن چای از جمله نکاتی است که برای خرید این محصول بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد و اکثر به آن توجه ویژه‌ای نشان می دهند. البته بعد از ضخامت، عطر و طعم آن نیز حرفی برای گفتن دارند. این نکته را به خاطر بسپارید که برخی معتقدند تنها با دم کردن چای می‌توان به مرغوبیت و کیفیت اصلی آن پی برد، اما طبق روش های تشخیص چای مرغوب که گفته شد دیگر در زمان خرید شما دچار سردرگمی نمی‌شوید و به راحتی می‌توانید به خرید چای بپردازید.

معرفی بهترین و مرغوب‌ترین چای

برای معرفی بهترین و محبوب ترین برند چای در دنیا توئینینگز حقیقتاً یکی از بهترین برند ها به حساب می‌آید. البته وابسته به ذائقه افراد هر کدام از برندها شاخصه خاصی را در تولید خود جای می دهند؛ اما با توجه به ویژگی های چای مرغوب که در این مقاله به آن اشاره شد،

شما می‌توانید خریدی مقرون به صرفه را تجربه کنید. چای توینینگز همان گونه که گفته شد از جمله برندهای معتبر است که در دنیا تا حدودی می‌توان گفت حرف اول را می‌زند. این برند جزء برندهای معتبر و خوش عطری است که انگلیسی ها نسبت به آن تعصب ویژه‌ای دارند. شاید جالب باشد که بدانید از سال ۱۷۰۶ تولید چای این برند آغاز شده است و تا امروز در گروه برترین برند ها گنجانده شده است.

اما اگر به دنبال یک برند آمریکایی هستید، صددرصد چای سلسشال سیزن انتخاب هوشمندانه ای است، به این دلیل که اکثراً مردم به دنبال خرید چای سیاه، سبز و سفید هستند، این برند مناسب و البته خوش قیمت یکی از بهترین ها در این زمینه است.

چای هارنی و پسران که بسته بندی آن بسیار معروف است و طعمی عالی و کاملاً با کیفیت را می‌توان از آن انتظار داشت، در سال ۱۹۸۳ تولید خود را آغاز کرده است و جزء بهترین برند های دنیا در زمینه تولید چای به حساب می‌آید. اگر قصد دارید از چای کیسه‌ای استفاده کنید، ما به شما استفاده از چای هارنی و پسران را توصیه می‌کنیم.

در بین برندهای ایرانی نیز شما می‌توانید کیفیت های گوناگون را مشاهده کنید که هر کدام ویژگی های چای مرغوب را به شکل خاصی در تولید خود رعایت کرده اند.

چای سرگل در بین چای های ایرانی جزء مرغوب ترین ها به حساب می‌آید و با برگ های پیچ خورده و عطری بی نظیر بسیاری از ایرانیان را شیفته خود کرده است. البته با توجه به وجود محصولات تقلبی در بازار شما اگر از یک فروشگاه اینترنتی معتبر به خرید چای بپردازید، بدون اغراق با خرید یک برند مرغوب، درجه یک و اصل رو به رو می‌شوید هرنوع چای با هر نوع پرورش اگر در فضایی بهداشتی تولید شده باشد و طبق استاندارد مسیر رشد خود را طی کرده باشد، دیگر لازم نیست تا زمان خرید دغدغه و استرس خاصی را تجربه کنید.

جمع بندی

هدف اصلی ما در این مقاله آشنایی شما عزیزان با ویژگی های چای مرغوب بود که قادر باشید بدون استرس و دغدغه خاصی چای درجه یک و اصل را برای خرید خود انتخاب کنید. متأسفانه با ورود جنس های تقلبی برخی نسب به خرید جنس اصل کمی دلسرد شده اند، اما اگر شما از یک مجموعه اینترنتی به خرید این محصول پرطرفدار بپردازید، بدون دغدغه می‌توانید خرید خود را ثبت کنید.

تنها باید بدانید چگونه و از چه مکانی خرید کنید. خریدی می‌تواند مقرون به صرفه باشد که با کیفیت انتخاب شود به این دلیل که خرید های بی کیفیت که تنها بر پایه قیمت ارزان انتخاب می‌شوند در کوتاه مدت خریدار را با هزینه خرید زود هنگام رو به رو می‌کند؛ اما اگر به صورت مناسب و البته طبق شناخت محصول انتخاب شود کاملاً طبیعی است که خریدار به واسطه کیفیت و استفاده در طولانی مدت دیگر قیمت پایین را معیار اصلی خرید خود قرار نمی‌دهد و همیشه تابع کیفیت هر محصولی حتی چای را انتخاب می‌کند و در سبد خرید خود جای می‌دهد.

اگر این مقاله برایتان مفید بود لطفاً به آن ستاره بدهید

Rate this post
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در print
پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

خروج

اسکرول به بالا