نمایش 1–24 از 43 نتیجه

نمایش سایدبار

چای خارجه احمد دادخواه – 100 گرمی ارل گری (معطر)

چای خارجه احمد دادخواه – 100 گرمی ساده

چای خارجه احمد دادخواه – 100 گرمی هل دار

چای خارجه احمد دادخواه – 400 گرمی ارل گری (عطری)

چای خارجه احمد دادخواه – 400 گرمی ساده

چای خارجه احمد دادخواه – 400 گرمی هل دار

چای خارجه احمد دادخواه – 450 گرمی ارل گری (عطری)

چای خارجه احمد دادخواه – 450 گرمی ساده

چای خارجه احمد دادخواه – 450 گرمی کلکته زرین هندوستان

چای خارجه احمد دادخواه – 450 گرمی هل دار

چای خارجه احمد دادخواه – 500 گرمی ارل گری (عطری)

چای خارجه احمد دادخواه – 500 گرمی ساده

چای داخله احمد دادخواه – 450 گرمی بهاره (درجه یک)

چای داخله احمد دادخواه – 450 گرمی بهاره عطری

چای دارجلینگ آسام احمد دادخواه – 450 گرمی

چای سیاه سی تی سی کنیا احمد دادخواه – 400 گرمی

چای سیاه سی تی سی کنیا احمد دادخواه – 400 گرمی ارل گری (معطر)

چای سیاه سی تی سی کنیا احمد دادخواه – 450 گرمی

چای سیاه سی تی سی کنیا احمد دادخواه – 450 گرمی ارل گری (معطر)

چای سیاه شکسته سیلان – 400 گرمی گلدن

چای سیاه شکسته سیلان – 400 گرمی گلدن عطری

چای سیاه شکسته کوروش – 450 گرمی با طعم ارل گری 100 درصد خارجی

چای سیاه شکسته کوروش – 450 گرمی نفیس هندوستان 100 درصد خارجی

چای سیاه شکسته کوروش مخلوط داخلی و خارجی

چای نوشیدنی مورد علاقه بسیاری از افراد در سراسر جهان است. این نوشیدنی پر طرفدار ابتدا در چین کشف شد و پس از گذشت قرن های متمادی امروزه در مناطق وسیعی از جهان کشت می شود.

چای ها به 5 دسته اصلی چای سیاه، چای سبز، چای اولانگ، چای سفید و چای پوئر تقسیم بندی می شوند. البته چای سیاه رایج ترین نوع چای در جهان محسوب می شود.

چای سیاه

چای سیاه 85 درصد از کل مصرف چای جهان را به خود اختصاص داده است. برای فرآوری این محصول آن را به صورت کامل اکسیده می کنند. اگر بخواهیم درباره ویژگی های آن حرف بزنیم باید بگوییم که این چای نسبت به سایر چای ها تیره تر بوده، طعمی قوی تر داشته و کافئین بیشتری نیز دارد. چای سیاه را معمولا با شکر یا لیمو مصرف می کنند. البته در بعضی از کشور های جهان مثل انگلستان چای را با شیر نیز می خورند!

نحوه نگه داری صحیح چای

اگر به دنبال جایگزینی برای قهوه یا نوشیدنی های انرژی زا هستید، نوشیدن چای سیاه یک گزینه عالی است. چای سیاه نه تنها یک نوشیدنی بدون شیرینی یا کم کالری است، بلکه دارای چندین فواید برای سلامتی نیز می باشد، زیرا حاوی گروه های قوی پلی فنول ها از جمله اپی گالوکاتچین گالات، تافلاوین ها، تیاروبیگین ها، یک اسید آمینه ال تیانین و چندین کاتچین یا فلاونوئید دیگر است.

اخیرا، Autumn Enloe فواید چای سیاه برای سلامتی را بررسی کرده است. او در بررسی خود، اشاره کرد که نوشیدن چای سیاه دارای طیف وسیعی از فواید بوده و برای سلامتی مفید است. چای سیاه حاوی آنتی اکسیدان های قوی و سایر ترکیبات است که باعث کاهش التهاب و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن می شوند.

جالب است که بدانید نوشیدن روزانه چای سیاه از حملات قلبی و مغزی جلوگیری کند!

چای سیاه و سلامتی قلب

چای سیاه حاوی ماده ای به نام فلاون است که این ماده در سلامت قلب بسیار موثر است. دانشمندان دریافته اند که مصرف روزانه 3 فنجان چای سیاه خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

خاصیت آنتی اکسیدانی چای سیاه

چای‌های طعم‌دار

آنتی اکسیدان ها نقش بسیار مهمی در سلامتی ما دارند و مصرف آن ها با حذف رادیکال های آزاد به کاهش آسیب های سلولی کمک می کنند و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را به صورت چشمگیری کاهش میدهند.

پلی فنول نوعی آنتی اکسیدان است که در بعضی از غذا ها و نوشیدنی هایی مثل چای سیاه یافت می شود. موادی مثل کاتچین ها، تافلاوین ها، تیاروبیگین ها، آنتی اکسیدان هایی اند که در چای سیاه یافت می شوند و برای سلامتی کلی بدن مفید هستند.

اخیرا آزمایشاتی بر روی موش ها انجام شد که درباره ی نقش تافلاوین های موجود در چای سیاه تحقیق میکرد. تیافلاوین های چای سیاه باعث کاهش کلسترول شده و قند خون را کاهش می دهند که از دیابت، چاقی و کلسترول بالا جلوگیری میکند.

چای سبز

چای سبز خواص بسیار زیادی داشته و اکثر افراد آنرا راه حلی برای کاهش وزن معرفی می کنند. برخلاف چای سیاه، در فرآوری چای سبز اکسیداسیون زیادی صورت نمی گیرد.

چای سبز از جوانه ها و گل برگ های تازه گیاه چای بدست می آید و انواع مختلفی مثل چینی و ژاپنی دارد. چای سبز دارای آنتی اکسیدان های بسیاری بوده که 100 برابر موثرتر از ویتامین C و 25 برابر تاثیرگذارتر از ویتامین E است. همچنین آنتی اکسیدان های چای سبز یکی از عوامل مهم حفظ شادابی و طراوت پوست هستند و روند پیری سلول ها را کاهش می دهند.

 بهترین زمان نوشیدن چای سبز

چای سبز

بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز حدود 2 ساعت پس از هر وعده غذایی است. با این کار هم از فواید چای سبز استفاده میکنید و هم پروسه جذب آهن در بدن با مشکلی مواجه نمی شود. چون چای سبز همانند چای سیاه در جذب آهن خلل ایجاد می کند.

مقدار مناسب مصرف روزانه چای سبز

میزان توصیه شده مصرف چای سبز در روز حدود 3 تا 4 لیوان است. ممکن است بعضی از افراد تصور کنند که با نوشیدن بیشتر چای سبز میزان کالری بیشتری در طول روز می سوزانند که این تصور اشتباهی است. مصرف زیاد چای سبز باعث بروز مشکل در تحریک پذیری پایانه های عصبی شده و در دفع آب و الکترولیت های بدن مشکل ایجاد می کند.

تاثیر چای سبز بر روی پوست

پوست ما همه روزه در معرض آسیب ها به ویژه رادیکال های آزاد است که یکی از عوامل ایجاد سرطان، افتادگی پوست و آسیب به آن است. آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز پوست شما را تا حدود بسیاری از این آسیب ها به دور نگه می دارد.

چای سبز، یکی از موانع سکته و بیاری های قلبی

یکی دیگر از فواید چای سبز کنترل کلسترول خون است. چای سبز با کاهش کلسترول های مضر و افزایش کلسترول های مفید مانع از بسته شدن عروق قلب شده و احتمال بروز سکته را کاهش می دهد.

تاثیر چای سبز بر دهان و دندان

چای سبز باکتری های نا مناسب دهان را از بین می برد که باعث از بین رفتن بوی بد دهان می شود. همچنین چای سبز حاوی مقادیری فلوراید است که به سلامتی دندان ها کمک بسیاری می کند. همچنین متخصصان برای کاهش خطر ورم مفاصل ناشی از روماتیسم نوشیدن چای سبز را پیشنهاد می کنند.

نقش چای سبز در پیشگیری از زوال عقل

چای سبز باعث کاهش “استیل کولین” در مغز شده که این امر مانع مرگ سلول های مغز می شود و می تواند از بروز بیماری هایی نظیر زوال عقل یا آلزایمر جلوگیری کند. همچنین مواد موجود در چای سبز با تحریک عصب های متصل به حافظه سبب تقویت آن می شود.

چای سیلان سبز

تاثیر چای سبز بر کبد

چربی هایی که در کبد ما هستند رادیکال های آزاد ایجاد می کنند. نوشیدن چای سبز باعث از بین رفتن این رادیکال های آزاد شده و از بیماری های کبدی مانند سرطان کبد پیشگیری می کند.

سایر خواص چای سبز

چای سبز با کنترل و محافظت از دیواره رگ ها به خصوص چربی هایی که در رگ رسوب می کنند، در کنترل فشار خون موثر است. همچنین کاتچین موجود در چای سبز باکتری های مولد مسمومیت غذایی و سموم تولید شده توسط آن ها را از بین می برد.

نوشیدن چای سبز به افراد کهن سال توصیه میشود. همچنین نوشیدن چای سبز در جوانی باعث کنترل قند خون می شود.

چای سبز منبع غنی از ویتامین C بوده که در سرما خوردگی، اسهال و حساسیت های فصلی به مقاومت بدن کمک میکند.