نمایش دادن همه 4 نتیجه

نمایش سایدبار

زعفران و خواص آن

زعفران، گران ترین ادویه در جهان است. در بازار های جهانی 450 گرم زعفران قیمتی معادل 500 تا 5000 دلار آمریکا را دارد. دلیل قیمت بالای زعفران روش برداشت پر زحمت آن است که تولید را هزینه بر می کند. منشاء زعفران یونان است، جایی که به دلیل خواص دارویی آن مورد احترام بود. مردم آن دوره برای تقویت میل جنسی، تقویت خلق و خو و بهبود حافظه زعفران می خوردند.

در ادامه به خواص و فواید زعفران می پردازیم.

زعفران، یک آنتی اکسیدان قوی

زعفران حاوی انواع قابل توجهی از ترکیبات گیاهی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که از سلول های شما در برابر رادیکال های آزاد و استرس اکسیداتیو محافظت می کنند.

آنتی اکسیدان های زعفران عبارتند از: کروسین، کروستین، سافرانال و کامفرول.

کروسین و کروستین رنگدانه های کاروتنوئیدی هستند و مسئول رنگ قرمز زعفران هستند. هر دو ترکیب خواص ضد افسردگی داشته دارند، از سلول های مغز در برابر آسیب های پیشرونده محافظت می کنند، التهاب را بهبود می بخشند، اشتها را کاهش می دهند و به کاهش وزن کمک می کنند.
سافرانال به زعفران طعم و عطر خاصی می دهد. تحقیقات نشان می دهد که سافرانال زعفران به بهبود خلق و خو، حافظه و توانایی یادگیری شما کمک می کند و همچنین از سلول های مغز شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند.
کامفرول در گلبرگ های گل زعفران یافت می شود. این ترکیب فوایدی مثل کاهش التهاب، خواص ضد سرطانی و ضد افسردگی دارد.
خرید زعفران درجه یک و مهمترین اصولی که باید بدانید

زعفران خلق و خو را بهبود می بخشد و علائم افسردگی را درمان میکند

زعفران به ادویه آفتابی معروف است. این اسم به دلیل رنگ متمایز آن نیست، بلکه به این خاطر است که به روشن شدن روحیه شما کمک می کند.

در 5 تحقیقی که محققان انجام دادند، مکمل‌های زعفران به طور قابل‌توجهی در درمان علائم افسردگی خفیف تا متوسط، ​​مؤثرتر از شبه دارو ها عمل کردند.

مطالعات دیگری که انجام شد نشان داد که مصرف 30 میلی گرم زعفران در روز به اندازه فلوکستین، ایمی پرامین و سیتالوپرام ( درمان های مرسوم برای افسردگی ) موثر است. علاوه بر این، افرادی که عوارض جانبی داشتند بسیار کمتر از روش های درمانی شیمیایی بود. علاوه بر اینها به نظر می رسد که هم گل برگ ها و هم کلاله نخ زعفران به یک اندازه برای درمان افسردگی موثر هستند.
البته برای اینکه بتوان زعفران را به عنوان درمان حتمی برای افسردگی حساب کرد، به تحقیقات و مطالعات بیشتری نیاز است.

زعفران خاصیت ضد سرطانی دارد!

زعفران سرشار از آنتی اکسیدان است که به خنثی کردن رادیکال های آزاد مضر کمک می کند. آسیب رادیکال های آزاد یکی از دلایل بیماری های مزمن مانند سرطان است.