بلاگ

شاید برای ما زیاد پیش آمده باشد که در یک میهمانی و یا کافه و رستوران چای خوش طعمی خورده باشیم که به نظر خودمان طعمش با چای‌های دیگر فرق داشته است و یا از خوبی‌های انواع چای ایرانی زیاد شنیده باشیم.
اما تفاوت بین چای‌های مختلف را نمی‌دانیم و نمی‌شناسیم، مثل سرگل، ممتاز، قلم و شکسته.
در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم بهترین چای ایرانی را به شما معرفی کنیم، اگر به این‌ نوشیدنی خاص و دلچسب علاقه دارید با ما همراه باشید.

یک چایکار زمانی که مشغول به چیدن برگ‌ سبز بهترین چای است، تمام برگ‌ها را در یک‌گونی می‌ریزد و به کارخانه‌ی موردنظر تحویل می‌دهد. در نتیجه غنچه‌ها و برگ‌های بالایی بوته‌ی چای که بسیار ظریف و لطیف هستند در کنار برگ‌های انتهایی که بزرگ‌تر و البته ضخیم‌تر هستند قرار می‌گیرند، اما در طی آخرین مرحله از مرحله‌ی تولید چای که نام این مرحله سورتینگ است به انواع مختلفی از چای مثل سرگل، ممتاز، قلم، باروتی، شکسته و در آخر خاک چای تفیک‌سازی می‌شود و اینها را از هم جدا می‌کنند. البته ناگفته نماند که هر کدام از این انواع نامبرده نیز درجه‌بندی دارند.

 

حالا در ادامه به معرفی و توضیح انواع چای خواهیم پرداخت.
در این مقاله می‌خوانیم:

چای سرگل چیست؟
چای ممتاز چیست؟
تفاوت بین چای سرگل و ممتاز در چیست؟
چای قلم چیست؟
چای شکسته چیست؟
چای باروتی چیست؟
تفاوت چای باروتی و شکسته چیست؟
چای بهاره، چای تابستانه و چای پاییزه
بهترین چای ایرانی

 

چای سرگل چیست؟

مرغوب‌ترین چای ایرانی چای سرگل است که از لطیف‌ترین و ظریف‌ترین قسمت بوته چای یعنی غنچه‌ی آن و برگ‌های بالایی بوته‌ی چای به‌دست می‌آید که دارای برگ‌های ریز و پیچ‌خورده‌ای است.

چای سرگل

چای سرگل

چای سرگل دارای یک طعم تلخ و گس و همچنین یک عطر فوق‌العاده دارد و طبیعتأ بسیار خوش‌رنگ است.
این‌ نوع چای نسبت به سایر چای‌های دیگر وزن بیشتری داشته و نسبت به انواع دیگر چای گران‌تر است و در مقدار کمتری نیز تولید می‌شود.

چای ممتاز چیست؟

بعد از چای سرگل، چای ممتاز در رده‌ی دوم بهترین چای‌های ایرانی قرار می‌گیرد. برگ‌های چای ممتاز در مقابسه با چای سرگل، کمی بزرگ‌تر است و از حیث طعم نیز طعم ملایم‌تری دارد و تلخی این نوع چای کمتر از چای سرگل است.

چای ممتاز

چای ممتاز

از لحاظ قیمت، چای ممتاز قیمت پایین‌تری نسبت به چای سرگل دارد.
چای ممتاز را می‌توان به عنوان یک چای بسیار باکیفیت و در عین حال با قیمت مناسب‌تر معرفی کرد.

تفاوت بین چای سرگل و ممتاز در چیست؟

معمولأ به چایی که بخش بیشتر آن از غنچه‌های بوته چای به‌دست بیاید چای سرگل می‌گویند و هنگامی که چای شکسته باشد و برگ‌های درشت با برگ‌های پیچیده و ریز همراه باشد این نوع از چای را، چای ممتاز می‌گویند.
البته این نام‌گذاری‌ها یک استاندارد یکسان را ندارد و امکان دارد که یک کارخانه‌ی چای، چای ممتاز را به نام چای سرگل عرضه کند و یا چای سرگل را با نام‌های دیگر از جمله زرین، وزین، ساچمه‌ای و … به بازار عرضه کنند.

چای قلم چیست؟

چای قلم از برگ‌های پایین‌تر چای به‌دست می‌آید و اندازه‌ی آن درشت‌تر است و در کل طعم ملایم‌تری نسبت به انواع چای دارد. چای قلم سوزنی، رنگ کمتر و به طور کلی قیمت پایین‌تری نسبت به چای سرگل و ممتاز دارد.

چای قلم احمد دادخواه

چای قلم احمد دادخواه

چای شکسته چیست؟

در طی فرآیند روند تولید چای، برگ‌های چای به‌صورت کامل باقی نمی‌مانند و به چند تکه تقسیم می‌شوند و اصطلاحأ می‌شکنند. چای شکسته از همین برگ‌های خورد شده و به چند تکه تقسیم شده تشکیل می‌شود و از نظر وزن، وزن سبک‌تری نسبت به چای ممتا و سرگل دارد. برخلاف انواع دیگر چای‌های ایرانی، پیچیدگی‌های چای شکسته کمتر است و برگ‌های صاف‌تری دارد.

چای شکسته کوروش

چای شکسته کوروش

از خصوصیات این‌ نوع چای، می‌توان به زود دم کشیدن آن اشاره کرد، این نوع چای و همچنین چای باروتی به خاطر اندازه‌ی کوچک‌تری که دارد زودتر دو می‌کشیدند و مناسب افرادی می‌باشد که صبر و‌حوصله‌ی کمتری برای دم کشیدن چای دارند. در مقایسه با چای ممتاز که حداقل ۱۵ دقیقه زمان برای دم کشیدن نیاز دارد، این نوع چای یعنی چای شکسته در کمتر از ۱۰ دقیقه دم می‌کشد.

چای باروتی چیست؟

چای باروتی بسیار شبیه به چای شکسته است ولی دارای اندازه‌ی ریزتر و برگ‌های خرد شده‌ای می‌باشد. این نوع چای به دلیل زوددم بودنش و همچنین زود رنگ پس دادنش، در دمنوش‌ها و بعضأ تی‌بگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چای باروتی احمد دادخواه

چای باروتی احمد دادخواه

تفاوت چای باروتی و شکسته چیست؟

در فرایند تولید چای از برگ سبز چای، بخش‌هایی از این برگ‌های چای خُرد و شکسته می‌شود و به تکه‌های ریزی تقسیم می‌شود.
هم چای شکسته و هم چای باروتی در همین روند تولید می‌شوند و این دو نوع چای نسبت به چای سرگل و ممتاز وزن سبک‌تری دارند و همچنین قیمت آنها نسبت به دیگر چای‌های ایرانی ارزان‌تر است و به دلیل اندازه‌ی کوچکی که دارند زوددم هستند و زود رنگ خود را پس می‌دهند.
چای باروتی نسبت به چای شکسته هم، برگ‌های ریزتری دارد و طبیعتأ زودتر دم می‌کشد و رنگ پس می‌دهد. این نوع چای به دلیل کیفیت پایین‌تری که نسبت به چای شکسته دارد، قیمت مناسب‌تر و پایین‌تری نیز دارد.

چای بهاره، چای تابستانه و چای پاییزه

از اسامی دیگری نیز برای چای ایرانی استفاده می‌شود که هر کدام خصوصیات خاص خودشان را دارند.
مانند: چای بهاره، چای تابستانه، چای پاییزه یا چای چین اول، دوم و سوم.
به چایی که در فصل بهار برداشت و تولید می‌شود چای بهاره می‌گویند. فرایند برداشت و تولید آن تقریبأ از اواسط اردیبهشت آغاز می‌شود و ۲۰ روز طول می‌کشد. به این نوع چای، چین اول یا چای بهاره می‌گویند.
به‌طور مفصل‌تری در مقاله‌ی چای بهاره به این نوع چای پرداخته‌ایم، در صورت تمایل می‌توانید آن مقاله را مطالعه بفرمایید.
پس از برداشت چای بهاره، حدودأ در اوایل تیرماه که برگ‌های سبز چای دوباره رشد کرده‌اند چین دوم چای آغاز می‌شود که آن را چای تابستانه می‌نامند و چین سون یا همان چای پاییزه در شهریور و مهرماه انجام می‌شود.

چای بهاره داخله احمد دادخواه

چای بهاره داخله احمد دادخواه

ناگفته نماند که فقط حدودأ ۱۰ درصد چای تولید شده به برداشت پاییزی و یا همان چین سوم تعلق دارد، اکثر چای‌های تولید شده در ایران برای بهار و تابستان هستند، یعنی چین اول و چین دوم.
در میان این ۳ چین معروف چای ایرانی، چای بهاره از طعم و عطر بهتری برخوردر است نسبت به دو چین بعدی چای.
اما چای تابستانه و پاییزه هم کیفیت لازم و مناسب را دارند و هر شخص با توجه به علاقه و ذائقه‌ی خود ممکن است هر کدام از این ۳ چین را به دلخواه خود، ترجیح دهد.

بهترین چای ایرانی

خب همان‌طور که تا اینجا با هم همراه بودیم و در مورد انواع چای‌های ایرانی اطلاعات کسب کردیم متوجه شدیم که چای سرگل به‌خاطر به‌دست آمدن از غنچه‌ها و برگ‌های لطیف چای جز مرغوب‌ترین و گران‌ترین چای ایرانی است.
چای ممتاز نیز بعد از چای سرگل در رده‌ی بعدی قرار خواهد گرفت.
البته تمام اینها دلیل نمی‌شود که چای‌هایی با قیمت مناسب‌تر مانند چای قلم و چای شکسته بی‌کیفیت باشند.
چای قلم به علت طعم و عطر ملایم و همچنین قیمت مناسب‌تر آن، چای محبوب بسیاری از ما ایرانی‌ها می‌باشد. چای شکسته هم به خاطر زوددم بودن و رنگ زیادی که دارد در خیلی از ادارات و یا هر جای دیگری که فرصت کافی برای دم کشیدن چای‌هایی مثل ممتاز و قلم را ندارند، استفاده و مورد استقبال قرار می‌گیرد.

 

چای احمد دادخواه افتخار این را دارد که مناسب هر سلیقه و ذائقه‌ای انواع چای را در بهترین و‌باکیفیت‌ترین حالت تولید و روانه‌ی بازار می‌کند تا به دست شما عزیزان برسد و گرمابخش محافل و خانه‌های شما باشد.
چای همیشه بی‌بهانه به دورهمی‌ها و یا حتی خلوت ما راه پیدا می‌کند و ما سعی داریم با تولید چای باکیفیت، تا شما این لحظات را لذت‌بخش‌تر سپری کنید.

اگر این مقاله برایتان مفید بود لطفاً به آن ستاره بدهید

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در print
پرینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

خروج

اسکرول به بالا